Klinická biochemie

O nemocnici / Struktura nemocnice / Oddělení / Klinická biochemie

Oddělení klinické biochemie provádí biochemická a imunochemická vyšetření pro lůžková i ambulantní oddělení včetně obvodních lékařů.

Vyšetření jsou prováděna v biologickém materiálu (krev, moč, likvor... atd.).

Oddělení je vybaveno nejmodernější laboratorní technikou (automatickou linkou) od preanalytiky přes zpracování vzorků až po ukončení vyšetřování.

Všechny analýzy jsou prováděny v objemech od 1-20 ul vzorku!

Na oddělení vyšetřujeme kromě běžných parametrů jako je metabolismus lipidů (cholesterol, HDL, LDL, Tg, APO A1, APO B), diabetiky, onemocnění ledvin, imunitní systém, jaterní onemocnění a kardiální markery, také speciální metody.

Provádíme vyšetření vrozených vývojových vad plodu v I. a II. trimestru těhotenství, kompletní vyšetření funkce štítné žlázy,fertilitní hormóny, antiepileptika, kostní metabolismus, tumormarkery a již asi 8 let se zabýváme vyšetřováním alergenů.

Oddělení se pravidelně účastní externí kontroly kvality v rámci ČR ale i mezinárodní kontroly kvality DGKL (Bonn Německo) a UK NEQAS (Velká Británie).

 

Od pondělí 18. 6. 2012 zahajuje Oddělení klinické biochemie provoz na novém pracovišti v pavilonu „N“.

 

Oddělení klinické biochemie:

Fotografie oddělení a formuláře ke stažení

Klinická biochemie Klinická biochemie Klinická biochemie Klinická biochemie Klinická biochemie Klinická biochemie Klinická biochemie Klinická biochemie Klinická biochemie
vytvořilo Anawe